Neden Vipkare Akademi?

Yıllarını eğitime adamış tecrübeli kadrosu, bilimsel alt yapısı ile tüm seviye ve sınıflarda (orta okul, lise) ders ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Sevgili öğrenciler, öncelikle herkese sağlıklı ve virüssüz bir yıl dileğiyle yazıma başlamak istiyorum. Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir gündelik hayatımız maalesef bütünüyle değişti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz eğitim hayatında da aksamalar oldu, daha büyük aksamaların önüne geçmek için alternatif yöntemler denendi, deneniyor. Bu arayış ve değişikliklerin bir süre daha devam edeceği öngörülüyor. Ümit ediyoruz ki bu sıkıntılı günleri olabildiğince kısa sürede atlatırız.

Gelelim Vipkare Akademi‘ye… Ve başlıktaki sorunun yanıtına…

Bu soruyu ilk etapta dört maddede açıklayabiliriz:

  • Öğrenci sayısının artması ve sınıfların kalabalıklaşması,
  • Sınıf kontrolünün güç olması,
  • Kalabalık sınıflarda seviye farkı fazla olan öğrencilerin bir arada bulunması,
  • Öğrencilerin ders çalışabileceği uygun ortamların bulunmaması.

Yukarıda sıraladığımız her bir madde, özellikle günümüzde öğrenmeyi zorlaştırmakta ve velilerimizi alternatif yollar araştırmaya yönlendirmektedir. Günümüzde bireyselliğin artması, öğrencilerin teknolojinin gelişmesine bağlı olarak ihtiyacı olan bilgiye internette kolayca ulaşması kitlesel eğitime ve kalabalık sınıf içi eğitime ilgiyi giderek azaltmıştır. Tam da bu noktada velilerimizin karşısına iki önemli alternatif çıkmaktadır. Bunlardan birincisi özel ders, ikincisi ise maksimum 10-12 kişilik sınıf dersleri veren-seyreltilmiş sınıf- kurumlardır.

Önce birincisini inceleyelim. Özel ders, bireyselliğin arttığı günümüzde hemen hemen bütün velilerimizin imkanları dahilinde tercih ettiği bir yoldur. Bu yöntemin titizlikle uygulandığı Vipkare Akademi‘de öğrenciye dersler birebir anlatılır, öğrenci birebir takip edilir, ödevlendirilir, eksiklerine göre veya sınavlarda derslerin getirdiği puana göre yönlendirme yapılır. Özel ders konusunda Vİpkare Akademi tecrübeli öğretmenleri ve insana değer veren kadrosuyla öğrencilerimizin ders eksiklerini kapatacaktır.

Gelelim seyreltilmiş sınıflara…

Seyreltilmiş sınıflardaki mantık az ve istekli öğrencilerden oluşan sınıflar olmasıdır. Burada 4-6 kişilik sınıflar ve10-12 kişilik sınıflara kadar birçok alternatif oluşturulabilmektedir. Bu sınıflarda sınav müfredatının tamamı anlatılmakta gerekli görüldüğü takdirde eksiklere yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Özel dersten farkı, rekabet ortamının olması ve bütün müfredatın anlatılmasıdır. Vipkare Akademi, seyreltilmiş sınıflarla ve haftalık düzenli takiplerle bu hizmeti bütün öğrencilerimize sunmaktadır.

Neden Vipkare Akademi? sorunun ana cevaplarından biri de kurumumuzun öğrenciye uygun ders çalışma ortamı sağlamasıdır. Bu doğrultuda Vipkare Akademi planlanmış kafes etütleri, sessiz kütüphanesi ve etütleriyle öğrenciye, sürekli ders çalışma ve soru çözme imkanı sağlamaktadır.

Bunlarla birlikte rehberlik ve akademik hizmet olarak,

  • Kendine uygun hedef belirlemede,
  • Uygun bölüm ve meslek seçiminde,
  • Okul başarısını artırmada,
  • Sınav tekniklerini öğrenme ve kaygıyı yönetebilmede

Vipkare Akademi yanınızda olacaktır.

Vipkare Akademi’de misafir gibi değil, evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz.

İdeallerinizi Vipkare Akademi’de gerçekleştirerek geleceğe ilk adımınızı atın.Geleceğinizi beraber oluşturalım.

Siz isteyin biz yol gösterelim…  

Vipkare Akademi

Ara
Kurslarımız için bizimle iletişime geçin.